Busmek'te Dersler Başladı

Emeğin istihdama dönüştüğü BUSMEK’te 2014-2015 eğitim dönemi başladı.

Busmek'te Dersler Başladı
 Bursa’da 10. yılına giren Büyükşehir Belediyesi Sanat ve Meslek Eğitimi Kursları (BUSMEK), yeni kadrosu ve eğitim merkezleriyle sanat kurslarından mesleki kurslara, kişisel gelişimden dil kurslarına kadar 120 farklı branşta eğitim veriyor. BUSMEK sayesinde her meslek ve yaştan vatandaşlar meslek sahibi oluyor.
Bu yıl toplam 21 bin 526 ön başvuru alan BUSMEK, 8 bin 677 kesin kayıt ile yeni eğitim dönemine başlarken, bir rekora da imza attı. Bu yıl açılan yeni branşlarla 312 ayrı grupta toplam 120 branşa ev sahipliği yapan BUSMEK, kaliteli eğitimin adresi olmaya devam ediyor.
İstihdama yönelik meslek teknik eğitimlerin yanı sıra, el sanatları, geleneksel Türk-İslam sanatları, bilgisayar teknolojileri, yabancı dil eğitimleri ve güzellik hizmetleri gibi birçok farklı alanda eğitim veren BUSMEK’te kontenjanı dolan bazı branşlarda (kurs bitiş tarihine göre) yeni gruplar açılacak. Yeni kayıtlardan haberdar olmak isteyen vatandaşlar, //busmek.bursa.bel.tr/ adresinden duyuruları takip edebilecek.
Güncelleme Tarihi: 14 Ekim 2014, 13:03
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER