BTTDD BURSA ŞUBESİ’NDE DR. ALİ EMİN LATİF DÖNEMİ

Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği (BTTDD) Bursa Şubesi 26. Olağan Genel Kurulu’nda başkanlığa 431 oya karşılık 505 oyla Dr. Ali Emin Latif seçildi.

BTTDD BURSA ŞUBESİ’NDE DR. ALİ EMİN LATİF DÖNEMİ
 BTTDD Bursa Şubesi 26. Olağan Genel Kurul Toplantısı Merinos AKKM’de gerçekleştirildi. İki adayın yarıştığı genel kurulun Divan Başkanlığı’nı Selim Şerif yaparken divan katipliklerini de Ali Mollasalih ve Zekeriya Polat gerçekleştirdi. Genel Kurul’a Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali AK Parti İl Başkanı Cemalettin Torun, MHP İl Başkanı Tevfik Topçu, AK Parti Osmangazi İlçe Başkanı Ali Yılmaz, AK Parti Yıldırım İlçe Başkanı Hüdayi Yazıcı, BTTDD Genel Başkanı Necmettin Hüseyin, ve STK temsilcileri katıldı.


KÖSE: KOLTUKTAN GÜÇ ALMADIK, KOLTUĞA GÜÇ KATTIK

BTTDD 25. Dönem Şube Başkanı Şükrü Köse, birlikte görev yaptığı ekip arkadaşlarıyla birlikte kürsüye çıktı. Genel Kurul’un bayram şöleni şeklinde geçtiğini söyleyen Köse, “2015-2017 görev takvimi süresince yönetim kurulu üyelerimiz ve çalışma arkadaşlarımıza bir kez daha teşekkür ediyorum. Tüm camiamızı kucaklayan bir anlayışla Batı Trakya Türk toplumunu en güzel şekilde temsil ettik. Koltuktan güç alarak değil bu koltuğa güç katarak hizmet ettik. Yasalar ve kurallar çerçevesinde kamu yararına çalışan dernek kimliğimize yakışır çalışmaları hep birlikte gerçekleştirdik. 2011 yılından bugüne hep aynı ruh ve heyecanla çalıştık. Bizlere 3 dönem üst üste görev yüklediniz. Biz de en iyi şekilde hizmet için üzerimize düşeni yerine getirdik. Sizlere bir kez daha şükranlarımızı sunuyoruz” dedi.

2010 yılından beri BTTDD çatısı altında birçok ilki başardıklarını kaydeden Köse, şöyle devam etti: “Görev süremiz boyunca yaklaşık olarak iki yüz kararın altına imza atan bu yönetim kurulu dört yüz ellinin üzerinde faaliyet gerçekleştirdi. Biz bunları tecrübeli, deneyimli ekip arkadaşlarımla birlikte yaptık. Bu genel kurulumuzun camiamıza hayırlı olmasını diliyorum.  Bu görev; aşk, dert ve ilgi meselesi.”


HÜSEYİN: DERNEK VE ÜYE ARASINDAKİ ENGELLERİN KALDIRILMASININ EN GÜZEL ÖRNEĞİ

BTTDD Genel Başkanı Necmettin Hüseyin, 4 dönem üst üste BTTDD Bursa Şubesi’ne hizmet eden Şükrü Köse’ye teşekkürlerini iletti. Hüseyin, dernekle üye arasındaki engellerin kaldırılmasının en güzel örneğinin Bursa’da yaşandığını söyledi.


ALTEPE: BATI TRAKYA DAVASI OLAN BİR CAMİA

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, “Batı Trakya davası olan bir camia. Bu  bir gönül işi, sevda işi. Biz de Batı Trakya camiasına her zaman destek olduk. Batı Trakya insanın yalnız olmadığını bir kez daha göstereceğiz” dedi.


DÜNDAR: BATI TRAKYALI SOYDAŞLARIMIZA HER ZAMAN DESTEK OLDUK

Osmangazi Belediye Başkanı ve BTTDD Bursa Şubesi eski başkanlarından Mustafa Dündar ise, “Bu bir milli davadır. Sorunlarımızın çözümü noktasında seçilecek arkadaşlarımıza her zaman destek olacağız” diye konuştu.


EDEBALİ: UMUTLARIMIZ ACILARIMIZDAN BÜYÜK

Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali de, “Bizim bir arada yaşama inancımız acılarımızdan daha büyük. Bugüne kadar bu derneğimizde görev alan başta Şükrü Köse olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.


Genel Kurul’da AK Parti İl Başkanı Cemalettin Torun ve MHP İl Başkanı Tevfik Topçu da birer selamlama konuşması gerçekleştirdi.


DR. LATİF: BATI TRAKYA DAVAMIZ TEK

Seçimin ardından iki başkan adayı BTTDD Genel Başkanı Necmettin Hüseyin ile birlikte ele ele üyeleri selamladı. Batı Trakya  davamız tek diyen Dr. Ali Emin Latif, birlik beraberlik sözü verdi.


BTTDD Bursa Şubesi’nin 26. Dönem yönetim kurulu; Dr Ali Emin Latif, Hasan Ali Çavuş,  Yrd. Doç Ahmet Serdar, Gökhan Çobanoğlu, Ramadan Eminoğlu, Mustafa Köse Ahmet, isimlerinden oluştu. Yedek üyelikler ise Hasan Bostancı, Ali Uysal, Mustafa Özbek, Atilla Tahsin, Mustafa Ahmet olarak belirlendi.


Denetim Kuruluna Halil Nezirmehmet, İsmail Çilingir, Naim Karagöz seçilirken yedek üyeliklere Ahmet Raif, Beyhan Bulut, Bünyamin Ayaz getirildi. Disiplin Kurulu asil üyelikleri Hüseyin Hacıoğlu Metin Sarıcalı, Recep Bölükbaşı yedek üyelikleri ise Zekeriya Kolat, Necati Biçer, Hasam Çakır isimlerinden oluştu.

Güncelleme Tarihi: 16 Ocak 2017, 14:25
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER