banner12
17 Ocak 2018 Çarşamba

Bakanlar Kurulu toplandı

Bugün günlerden Manşet X...

21 Eylül 2017, 16:09
Bugün günlerden Manşet X...
Erdoğan PAÇİN
 Sağlıklı insan mutludur, bir de geçinecek kadar geliri varsa değmeyin keyfine...

Her zaman önce sağlıklı olmak adına dua ederiz .  Yaşam her zaman 2 tercih şansı sunar insanlara, tıpkı renk seçimi gibi. Hani hep deriz ya siyah mı beyaz mı diye?  Bütün bu tercihlere rağmen gri sırıtır hep aradan ve maalesef bir çok insan grinin tutsağı olur.

Hayatınızı yaptığınız doğru ya da yanlış tercihler yönlendirir. Çok okuyan bili sahibi olur, çok okumanın yanında bir de çok geziyorsan bilgi dağarcığın sana maddi manevi kazanç sağlar. Her gün bir paket sigara içip geçim sıkıntısından yakınan bir insan tamı tamına griye sarılıp hayatını sürdürür. O gri sonuçta bu insanı siyaha sürükler.

Yaşam kalitesi denildiğinde gelin ülkemizin konumuna bakalım. Suni gündemlerle aklı karışan insanlar olmaktan ne zaman kurtuluruz, bunu düşünelim. Hiç tanımadığımız bir insana sabah tebessüm edip günaydın diye bilme medeni cesaretine sahip olalım mesela.

Hak, hukuk, adalet diye avazımız çıktığı kadar bağırırken, trafikte avaz avaz korna çalmadan, toplu taşımada bağıra bağıra konuşmadan ve insanları ön yargı ile sorgulamadan yaşamayı ödev edinelim kendimize. Ülkemizi yönetenlere acımasız eleştiri yaparak ta kul hakkı yemeyelim mesela.

Doğru tercih hayat kurtarır derler. Doğru tercih huzur verir ve  kaliteli bir yaşamın yolunu açar. Önce tüm yaratılanları yaratandan ötürü sevmeyi tercih edelim başlangıç olarak. Ailemizi, komşularımızı sevmeyi ve hoş görülü olmayı tercih edelim.

Üretici ve girişimci olmayı tercih edelim. Kendine yetebilen toplumları üreten bireyler oluşturur.

İyi tercihler hepimizi mutlu eder ama, sigara gibi kötü tercihler yarın kangren olmamıza ve sigarayı tutan elimizi kaybetmemizi , o sigarayı almak için yürüyen bacağımızı kaybetmemize sebep olur. İçimize çektiğimiz duman tüm hayallerimizi yıkar.  İyi tercih ise hayallere koşmamızı sağlar.

Doğru tercih kazandırır çünkü unutmamak lazım doğru tek tir!

 

    Yorumlar

EN ÇOK SIĞINMACILARA KAPISINI AÇAN ÜLKELER

NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner51
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SAYFALAR
E-GAZETE
  • Bursa'nın En Güncel Haber Sitesi - Dünya ve Türkiye Haberlerini  Bizimle Yakalayın - 21 Eylül 2017 Manşeti
  • Bursa'nın En Güncel Haber Sitesi - Dünya ve Türkiye Haberlerini  Bizimle Yakalayın - 23 Haziran 2017 Manşeti
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV