Manyas Çarşı Cami İbadete Açıldı

Balıkesir’in Manyas ilçesinde mevcut caminin yetersiz kalmasından dolayı 1.5 yıl önce ayni yere inşaatına başlanan Manyas Çarşı cami bitirilerek ibadete açıldı.Ayni anda 2 bin kişinin namaz kılabileceği çarşı camisinin açılışına...

Manyas Çarşı Cami İbadete Açıldı
Balıkesir’in Manyas ilçesinde mevcut caminin yetersiz kalmasından dolayı 1.5 yıl önce ayni yere inşaatına başlanan Manyas Çarşı cami bitirilerek ibadete açıldı.
Ayni anda 2 bin kişinin namaz kılabileceği çarşı camisinin açılışına 21 yıl önce Manyas Kaymakamı olarak görev yapan halen Manisa Valisi olan Erdoğan Bektaş, Balıkesir Büyükşehir Başkanı A. EdipUğur, Niğde’nin Altunhisar ilçesi Belediye Başkanı Erdal Sarı, Manyas Kaymakamı İbrahim Gencer, İl Gençlik ve Spor Müdürü İlhan Aslan ile binlerce kişi katıldı.
Cami açılışı öncesinde Manyaslı din görevlileri tarafından Kur’an-ı Kerim tilaveti ve Mevlid-i Şerif okundu. Balıkesir İl Müftü vekili Mehmet Nurlu, camilerin toprağı vatan yapan mühürler olduğunu ve birer sosyalleşme, diriliş mekanı yapılması gerektiğini söyledi. A.Edip Uğur yaptığı konuşmada "İstanbul’un fethinin yıl dönümü bugün İstanbul’da farklı bir şekilde kutlanacak biz de bugün Manyas’ta ki camiyi açıyoruz. Büyükşehir olarak camimize her türlü yardımı yaptık, camiler yatıp kalkma yeri değil,istişare yeri olması lazım. Türkiye nasıl büyüyorsa Balıkesir’imiz de, Manyas’ımız da büyüyor" dedi.
Manisa Valisi Erdoğan Bektaş ise "1995 yılında Manyas Kaymakamıydım, güzel bir vesileyi paylaşıyoruz. Biz burada sonucu görüyoruz, emeği geçenlere teşekkür ediyorum" dedi.
Konuşmalar sonrası caminin yapımına katkı sağlayanlara plaketleri verilirken, öğle namazı sonrası tüm konuklara Maltepe parkında yemek verildi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER