banner12
23 Nisan 2018 Pazartesi

YSK seçime girebilecek partileri açıkladı

Manyas Çarşı Cami İbadete Açıldı

Balıkesir’in Manyas ilçesinde mevcut caminin yetersiz kalmasından dolayı 1.5 yıl önce ayni yere inşaatına başlanan Manyas Çarşı cami bitirilerek ibadete açıldı.Ayni anda 2 bin kişinin namaz kılabileceği çarşı camisinin açılışına...

30 Mayıs 2016 Pazartesi 00:20
Manyas Çarşı Cami İbadete Açıldı

Balıkesir’in Manyas ilçesinde mevcut caminin yetersiz kalmasından dolayı 1.5 yıl önce ayni yere inşaatına başlanan Manyas Çarşı cami bitirilerek ibadete açıldı.
Ayni anda 2 bin kişinin namaz kılabileceği çarşı camisinin açılışına 21 yıl önce Manyas Kaymakamı olarak görev yapan halen Manisa Valisi olan Erdoğan Bektaş, Balıkesir Büyükşehir Başkanı A. EdipUğur, Niğde’nin Altunhisar ilçesi Belediye Başkanı Erdal Sarı, Manyas Kaymakamı İbrahim Gencer, İl Gençlik ve Spor Müdürü İlhan Aslan ile binlerce kişi katıldı.
Cami açılışı öncesinde Manyaslı din görevlileri tarafından Kur’an-ı Kerim tilaveti ve Mevlid-i Şerif okundu. Balıkesir İl Müftü vekili Mehmet Nurlu, camilerin toprağı vatan yapan mühürler olduğunu ve birer sosyalleşme, diriliş mekanı yapılması gerektiğini söyledi. A.Edip Uğur yaptığı konuşmada "İstanbul’un fethinin yıl dönümü bugün İstanbul’da farklı bir şekilde kutlanacak biz de bugün Manyas’ta ki camiyi açıyoruz. Büyükşehir olarak camimize her türlü yardımı yaptık, camiler yatıp kalkma yeri değil,istişare yeri olması lazım. Türkiye nasıl büyüyorsa Balıkesir’imiz de, Manyas’ımız da büyüyor" dedi.
Manisa Valisi Erdoğan Bektaş ise "1995 yılında Manyas Kaymakamıydım, güzel bir vesileyi paylaşıyoruz. Biz burada sonucu görüyoruz, emeği geçenlere teşekkür ediyorum" dedi.
Konuşmalar sonrası caminin yapımına katkı sağlayanlara plaketleri verilirken, öğle namazı sonrası tüm konuklara Maltepe parkında yemek verildi.

    Yorumlar

EN ÇOK SIĞINMACILARA KAPISINI AÇAN ÜLKELER

NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner51
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SAYFALAR
E-GAZETE
  • Bursa'nın En Güncel Haber Sitesi - Dünya ve Türkiye Haberlerini  Bizimle Yakalayın - 13 Nisan 2018 Manşeti
  • Bursa'nın En Güncel Haber Sitesi - Dünya ve Türkiye Haberlerini  Bizimle Yakalayın - 21 Eylül 2017 Manşeti
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV