Tekstil Fabrikasında Yangın

Yozgat’ın Sorgun ilçesinde bir tekstil fabrikasında çıkan yangın güçlükle söndürülebildi.Sorgun ilçesinde 2 yıldır faaliyet gösteren ve 150 kişiye istihdam sağlayan tekstil fabrikasında saat 20.00 sıralarında henüz bilinmeyen bir nedenle...

Tekstil Fabrikasında Yangın
banner98
Yozgat’ın Sorgun ilçesinde bir tekstil fabrikasında çıkan yangın güçlükle söndürülebildi.
Sorgun ilçesinde 2 yıldır faaliyet gösteren ve 150 kişiye istihdam sağlayan tekstil fabrikasında saat 20.00 sıralarında henüz bilinmeyen bir nedenle yangın çıktı. Kısa sürede büyüyen yangın tüm fabrikayı sardı. İhbar üzerine olay yerine Sorgun Belediyesi itfaiye ekiplerinin yanı sıra il merkezi ve çevre ilçelerden de itfaiye ekipleri takviye edilerek yangına müdahale edildi. Jandarma ve polis ekipleri çevrede güvenlik önlemi alırken, yangının çıktığı haberini alan fabrika çalışanları olay yerine gelerek yangını söndürmeye yardım etti. Sağlık ekiplerinin olası yaralanma ve zehirlenmelere karşı hazır bekletildi. Yangını duyan AK Parti Yozgat Milletvekili Ertuğrul Soysal ve Sorgun Belediye Başkanı Ahmet Şimşek olay yerine gelerek yangının çıkış nedeniyle ilgili bilgi aldı. Belediye Başkanı Ahmet Şimşek yaptığı açıklamada, yangının çıkış nedeninin araştırılacağını belirterek ,“Olayın bir kundaklama olup olmadığını en detaylı bir şekilde araştıracağız. Ekiplerimiz şuanda yangını kontrol altına almayı başardılar. Soğutma çalışması devam ediyor.”dedi. AK Parti Yozgat Milletvekili Ertuğrul Soysal ise Sorgun’da 150 kişinin çalıştığı bir fabrikada böyle bir olayın yaşanmasının çok üzüntü verici olduğunu söyledi.
Fabrika sahibi Osman Nurlu yangının çıkış sebebini henüz bilmediklerini belirterek, “İhracat yapıyoruz. Yapılan ve yapılacak işlerimiz vardı. Zararımız çok büyük” diye konuştu.
Güncelleme Tarihi: 06 Ekim 2015, 08:50
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner100

banner96