Yenimahalle Belediye Başkanı Yaşar, Çerkeslerle Buluştu

Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, Ankara Çerkes Derneği ve Başkent Dostluk Kulübü’nün ortaklaşa düzenlediği yemeğe katıldı. Organizasyonun ev sahipliği yapan Dernek Başkanı Yinal Kozok, “Fethi Başkanımız gerçek bir Çerkes...

Yenimahalle Belediye Başkanı Yaşar, Çerkeslerle Buluştu
Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, Ankara Çerkes Derneği ve Başkent Dostluk Kulübü’nün ortaklaşa düzenlediği yemeğe katıldı. Organizasyonun ev sahipliği yapan Dernek Başkanı Yinal Kozok, “Fethi Başkanımız gerçek bir Çerkes dostu. Bizi hiçbir zaman yalnız bırakmıyor” dedi.
Ankara Çerkes Derneği’nin Yaşamkent’te inşaatı devam eden sosyal tesisinde gerçekleşen yemeğe Yenimahalle Belediye Başkanı Yaşar’ın yanı sıra BİRKAFFED Başkanı Ata Katı, Başkent Dostluk Kulübü Başkanı Kanşav Hurmi ve çok sayıda Çerkes katıldı.
YAŞAR’A TEŞEKKÜR
15 Eylül tarihinde açılması planlanan sosyal tesisin ne aşamaya geldiğini dernek üyelerine göstermek için bu organizasyonu düzenlediklerini kaydeden Çerkes Derneği Başkanı Yinal Kozok, “Tamamlandığında önemli bir ihtiyacımızı giderecek olan, Çerkeslerin uğrak yeri olacak bu tesisin hayata geçmesinde büyük emekleri olan Yenimahalle Belediye Başkanımız Fethi Yaşar’a çok teşekkür ediyorum. Kendisi gerçek bir Çerkes dostu. Bizi hiçbir zaman yalnız bırakmıyor” dedi.
Tesisin bir an önce tamamlanabilmesi için hummalı bir çalışa yürüttüklerini kaydeden Kozok, “Burada uzun yıllar hep birlikte çok güzel etkinlikler yapacağız” diye konuştu.
“ÇERKES DOSTLARIMLA OLMAKTAN ONUR DUYUYORUM”
Çerkeslerle bir arada olmaktan duyduğu memnuniyeti ifade eden Yaşar ise “Türkiye Cumhuriyeti’nin değerlerine sıkı sıkıya bağlı Çerkes dostlarımla buluşmaktan onur duyuyorum” ifadelerini kullandı.
Ülkede birlik ve beraberliğin cumhuriyetin değerlerine bağlı kalınarak sağlanabileceğine vurgu yapan Yaşar, “Kökümüz ne olursa olsun birbirimizi sevmek, birbirimize saygı göstermek zorundayız” dedi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER