banner12
22 Haziran 2018 Cuma

MEHMET ÇATAKÇI YAZDI!

AFRİN HAREKATINDA A’DAN Z’YE HER ŞEYİ MİLLİ KULLANIYORUZ

09 Şubat 2018, 17:24
AFRİN HAREKATINDA  A’DAN Z’YE HER ŞEYİ MİLLİ KULLANIYORUZ
MEHMET ÇATAKÇI

Zeytin Dalı Harekâtı planlandığı gibi devam ediyor. Burseya Dağı ile beraber Afrin'in beş beldesinde 30’dan fazla köy ve köy altı yerleşim ve stratejik tepeler olmak üzere tüm bölge örgütten kurtarılmış oldu.

Harekât'ta 970 dolayında terörist etkisiz hale getirildi.

Tam bağımsız bir Türkiye için olmazsa olmazların başında, kendi savunma ve taarruz silahlarını üretmek gelmektedir. Türkiye işte bu evrensel gerçekten hareketle son on beş yıldan beri, sessiz sedasız bir şekilde milli silahlarını üretmeye başladı.

Mehmetçik kimseye muhtaç değil

Bugün Afrin'de destan yazan Türk Silahlı Kuvvetleri'nin bu gurur veren başarısının arkasında, birinci derecede cesaret, inanç ve sarsılmaz bir vatan sevgisi varsa en az bu kadar önemli diğer bir sebep de Mehmetçik'in sahip olduğu yerli ve milli silahlardır.

Ambargo tehditleri artık vız geliyor

Silah sanayileri gelişmiş ülkelerde yakın tarihe kadar, "Türkiye'ye silah satarız; ama bu silahları nerede nasıl kullanacağına ancak biz karar veririz" diyen bir siyasi anlayış hakimdi.

Bu yüzden de Türkiye'ye dönük ikide bir ya ambargo uyguluyorlardı, ya da en son Almanlar’ın yaptığı gibi ambargo tehdidini silah olarak kullanıyorlardı.

Savunma sanayinde yakın yıllara kadar, en çok yüzde 30 yerli üretim yapabilen Türkiye, bugün artık kendi helikopterini, tankını, füzelerini, topunu ve tüfeğini üretiyor... Batılı silah baronları bu tablo karşısında çılgına döndü!

Harekât'ın A'dan Z'ye her şeyi milli

Batılı silah baronları, bugün Türkiye'nin bu türden tehdit ve şantaja pabuç bırakmadığını, bırakmayacağını biliyor.

Çünkü gördüler ki Türkiye artık kendi savunması için gerekli teçhizattan tutunuz da kara ve hava savunma araçlarını, füzeleri, silahları ve bunların mühimmatı ile birlikte yerli yazılım programlarını üretip, büyük bir başarıyla da kullanır hale geldi.

Batı'da oyun bitmiyor! Yine kandırmayı denediler!

İki yıl öncesine kadar Türkiye'ye silahlı-silahsız insansız hava aracı satmayan sözde müttefiklerimiz, bu araçların en alasını Türkiye'nin ürettiğini görünce, "Siz bu üretimden vazgeçin aynı araçları size dörtte bir fiyatına verelim" dediler. Tıpkı yarım yüz yıl önce bize uçak fabrikamızı kapattırdıkları gibi...

Fakat çok şükür ki bu kez, Batı'nın altın yaldızlı bu yalanını yutacak bir Türkiye Cumhuriyeti Devleti yok karşılarında.

İnanç ve teknoloji birleşince...

Türkiye'nin havadan ve karadan yaptığı Afrin Zeytin Dalı Harekâtı, içimizdeki kimi hainleri olduğu gibi Batı'daki malum çevreleri de kudurttu. Çünkü Türkiye bu harekâtla sahip olduğu gücü, iradeyi, cesareti ve azmi göstermekle birlikte, silah olarak da kimseye muhtaç olmadığını ispatladı.

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu’na katılıyorum.

Afrin harekatı iç siyaset malzemesi yapılmasın.Mehmetciğimizin morali bozulmasın.

Kimsenin en önde gitmesine gerek yok, mehmetciğin zaten ihtiyacı da yok.

    Yorumlar

NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner51
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SAYFALAR
E-GAZETE
  • Bursa'nın En Güncel Haber Sitesi - Dünya ve Türkiye Haberlerini  Bizimle Yakalayın - 13 Nisan 2018 Manşeti
  • Bursa'nın En Güncel Haber Sitesi - Dünya ve Türkiye Haberlerini  Bizimle Yakalayın - 21 Eylül 2017 Manşeti
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV